Trochę chleba, bułeczek i muffinów, dużo czekolady, duuużo kwiatowych dekoracji, jeszcze więcej lodów, a najwięcej tortów… Nie będę tu opisywać wizyty w osiedlowej cukierni lecz na Targach Expo Sweet. To prawdopodobnie największe w Polsce targi branży cukierniczej i właśnie odbyła się ich 9. edycja.

Impreza skierowana jest przede wszystkim do cukierników, piekarzy, właścicieli restauracji i kawiarni oraz szkół gastronomicznych. Ale wejść może każdy. Ja, jako cukiernik amator, wybrałam się między innymi po to, by zobaczyć jak wyglądał najpiękniejszy tort. Podczas targów odbyły się bowiem Mistrzostwa Polski w Dekoracji Tortów, czyli krajowe eliminacje do Cake Designers World Championship FIPCG. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Mediolanie w październiku. Widziałam już dużo, ale mistrzostwo to mało powiedziane. Oto dzieło zwyciężczyni, Jowity Woszczyńskiej:

Moim faworytem był co prawda inny tort, ale za to tej samej cukierni co zwycięski. Wszystkie były obłędne i ciężko tu podjąć decyzję, jednak taki styl jest niewątpliwie jednym z moich ulubionych. Udało mi się również wkręcić na pokaz modelowania figurek z masy cukrowej prowadzony przez Barbarę Regini. Rzeźbiarka i plastyczka z wykształcenia, konserwatorka zabytków z zawodu, a dekoratorka tortów z pasji, w pół godziny tworzy coś takiego.

Warte uwagi były również niektóre szkolenia, które udało mi się zaliczyć. Między innymi poprowadzony przez twórców portalu e-torty.pl wykład na temat posługiwania się internetem w branży cukierniczej oraz seminarium pogłębiające całą moją wiedzę na temat marketingu internetowego, również ukierunkowane na branżę cukierniczą, poprowadzone przez redaktora naczelnego magazynu Akademia Kulinarna, Łukasza Wasiutę oraz Joannę Tomaszewską z agencji More&More Marketing, specjalizującą się w marketingu restauracji.

Gorąco polecam wybrać się za rok!

 

[Gdzie?] Centrum Targowe przy ul. Marsa 56c

[Kiedy?] 26.02-1.03.2017

[Za ile?]  30 zł (jednorazowe wejście), 50 zł (nieograniczona ilość wejść), po rejestracji darmowe

 

Zapisz

Zapisz