Warszawska Praga już dawno temu została odczarowana, a mimo to wizyta na prawobrzeżnej części stolicy dalej potrafi oczarować. Stare kamienice, niesamowity klimat, a przede wszystkim ludzie, zupełnie inni od tych spotykanych w Centrum. Czy praskie knajpy również mogą zauroczyć? Czy istnieją ciekawe miejsca, żeby wybrać się ze znajomymi na piwo?

View my food journey on Zomato!To moja trzecia wizyta w Zakładzie mięsnym i chyba najwyższa pora aby recenzja tego miejsca znalazła się na blogu. Bo moim zdaniem jest to miejsce nietuzinkowe, a takie właśnie najbardziej cenię. Na czym ta wyjątkowość polega?

Zakład mięsny

Przede wszystkim samo miejsce, które zostało stworzone w faktycznie istniejącym tu kiedyś praskim zakładzie mięsnym. Wiele elementów wystroju potrafi zaskoczyć. Ciekawe są też graffiti zdobiące ściany. Jak dla mnie pełen odlot i to z tych pozytywnych. Kolejny plus dla zakładu mięsnego za wybór piw. Znajdziemy tu pozycje z najciekawszych polskich oraz zagranicznych browarów. Czyli to co w chwili obecnej powinna serwować każda bardziej szanująca się knajpa. Nie tam jakieś żywce czy inne tyskie. Fanem piwa o smaku asfaltu nie jestem, ale jak już piwo to jakaś IPA niż cieniutki lagerek.

Jedzenie

Jeśli po wypiciu kilku piw włączy nam się gastro, z pewnością w menu znajdziemy coś czym uda się zaspokoić głód. Na start przystawki o ciekawych nazwach (Think Tank, Haning Naked Lovers), a wśród nich najprostsze ale jakże trafione ćwiartki ziemniaków w ziołach. A na większy apetyt pizza albo pasta. Też całkiem ok, ale jednak dla tego miejsca widział bym bardziej mięsny klimat. Tatar i steki. To byłoby coś. Ale jest dobrze. Śmiało mogę polecić wizytę w zakładzie mięsnym. Żałować nie będziecie.

Zakład Mięsny Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Zakład mięsny

Ocena Łowców Wrażeń 8/10
Ceny 6/10

Znacie jakieś ciekawe miejsca na Pradze gdzie można wyskoczyć na piwo?