Dla zainteresowanych szeroko pojętą gastronomią, w dniach 27-29 października 2016 w PTAK Warsaw Expo odbyły się targi Warsaw Gastro Show. Była to pierwsza edycja targów skierowanych do całego sektora HoReCa. Grupa docelowa targów była jednak tak szeroka, że prawdopodobnie każdy z odwiedzających wyszedł z niedosytem. My nasze zaproszenie otrzymaliśmy od Zomato

Wśród wystawców znalazły się firmy z przekroju branży, od producentów wyposażenia kuchni i barów, maszyn, środków czyszczących, produktów spożywczych, napojów, produktów regionalnych po wyposażenie wnętrz hotelowych. Jednak największa powierzchnia wystawiennicza w Europie Środkowej nie była nawet w połowie zagospodarowana. Być może naszym błędem było pójście na targi ostatniego dnia, kiedy to ze wszystkich gwiazd światka gastronomicznego została już tylko podpisująca swoje książki Ewa Wachowicz oraz Karol Okrasa. Ten drugi na oczach widzów przygotowywał dania na bazie rodzimych produktów. Przyrządził m.in. kaszę gryczaną po tajsku.

2

3

Smacznego

Na szczęście udało nam się załapać na ekspresowe warsztaty z gotowania zupy tajskiej Tom Yum. Jedno z moich ulubionych połączeń chilli, imbiru, limonki i mleka kokosowego, ostro-kwaśny smak z nutką słodyczy dopełniony aromatem kolendry, trawy cytrynowej i kaffiru pobudził wszystkie zmysły. Podczas warsztatów, charyzmatyczny chef Michael Kurek raczył nas anegdotkami na temat tajników kuchni tajskiej. Czy wiedzieliście, że aby złagodzić ostry smak należy dodać mocnej whiskey?!

10

17

Przyjemnie było popatrzeć na małe, acz wystawne arcydzieła sztuki cukierniczej wykonane przez Deseo Patisserie & Chocolaterie. Jak się dowiedzieliśmy, każde z nich wykonywane jest z niebywałą precyzją. Dekoracja polega np. na spryskiwaniu zmrożonego deseru za pomocą aerografu wypełnionego barwnikiem. Ten proces pozwala uzyskać efekt „zamszowego” ciastka.

26

25

Na koniec zostawiliśmy sobie festiwal foodtrucków, ale odechciało nam się jeść gdy w siwym od dymu powietrzu poczuliśmy zapach spalenizny.

Naszym zdaniem

Gastro targi to dobry pomysł, choć wyobrażaliśmy sobie jako coś zdecydowanie ciekawszego. Brakowało nam większej ilości stoisk, na których mielibyśmy szansę czegoś się nauczyć, spróbować. W sumie nie było nawet zbyt wielu wystawców, którzy oferowali jakąś formę degustacji czy aktywizacji odwiedzających.

 

22
Jeśli druga edycja targów się odbędzie, z pewnością je odwiedzimy. Pozostajemy jednak w nadziei na lepszą organizację.

[Gdzie] PTAK Warsaw Expo, Al. Katowicka 62, Nadarzyn

[Kiedy] 27-29.10.2016

[Za ile] Wejściówki były płatne, ale nie wiemy ile, bo dostaliśmy je od Zomato. Pewnie mniej więcej tyle co na targi designu, czyli 20zł.

Zapisz