Po raz kolejny na Stadionie Narodowym odbywa się wystawa LEGO. Tym razem pod hasłem „Inwazja gigantów”! To już trzecie edycja tej imprezy i w końcu postanowiłam się na nią wybrać. Poszliśmy we troje – ja, moja siostra oraz jej 3 letni synek Maks. Czy jest to atrakcja dla tej grupy wiekowej?

 

Pierwszy przystanek bramka wjazdu na parking 10zł. Druga – kasa. Okazuje się, że gratis wejście mają dzieci do 95 cm wzrostu. Maksa jest o 3 centymetry wyższy więc nie mieści się pod klockiem przyczepionym do podziałki. I tym sposobem płacimy 3 razy po 28zł plus 2 zł szatnia od łebka. No nic, LEGO obiecane już nie mamy odwrotu.

wystawa LEGO

Ile oni to budowali?

Wchodzimy na wystawę i już po przejściu przez bramki młodemu chce się siku. Toaleta jest na zewnątrz, ale miła Pani daje nam stempelki na dłonie i możemy wyjść i wrócić. Sytuacja opanowana!

Zaczynamy oglądanie. Wystawa podzielona jest na 12 stref tematycznych. W części z gigantami zobaczymy wielkie budowle, czy naturalnej wielkości figury znanych sportowców takich jak Marcin Gortat. Dalej superbohaterowie – „Ciocia patrz Spiderman!”.

Makieta z Kapitolem Stanów Zjednoczonych zbudowana z 1 miliona 236 tysięcy klocków powstawała przez 6 lat! Podziwiam ludzi którzy to wszystko zbudowali. Masa, masa cierpliwości i pasji.

wystawa LEGO

Gdzie to się otwiera?

Strefa robotyki – naciskamy guzik i bóbr uderza ogonem, a pan kosi trawę. Główne pytanie naszego trzylatka – „gdzie to się otwiera? Chcę się tym bawić!”. Niestety, większość eksponatów jest w gablotach. Fajnie ,że można je uruchomić naciskając guzik, szkoda że dużo z nich nie działało.

Maksa najbardziej zaciekawiła makieta z pociągiem, bo to jego ulubiony temat ,więc spędziłyśmy tam większość czasu. Trochę się ganiamy i bawimy się w chowanego, bo teren jest duży i można spokojnie pobiegać.

Docieramy do strefy FUN PARK – strefa zabawy.

Co budujmy? Wieżę!!

W strefie zabawy można układać co tylko nam się zamarzy. Klocki są pogrupowane kolorami. Na obrazkach pokazane są figurki jakie można z nich zbudować. Tworzę żabę i słonia. Można zbudować samochodzik i puszczać go po samochodowych zjeżdżalniach.

wystawa LEGOPodpisujemy się też na ścianie, układając swoje imiona z klocków. W tym miejscu jest największa kumulacja dzieciaków. Wszystkie biegną tutaj od razu jak tylko zobaczą to miejsce. W tym momencie gabloty nie mają znaczenia.

wystawa LEGO

Siedzimy z siostrą i budujemy kolejną wieżę, ale przed nami jeszcze sala Human Body i Star Wars. Przechodzimy do sali ze szkieletem z klocków. Maks przebiega przez nią jak torpeda. Mózg, serce czy układ oddechowy – wszystko pięknie odwzorowane z klocków LEGO.

wystawa LEGO

Star Wars to sala dla wielbicieli tematu. Znajdziemy tu prawie wszystkie postacie z tego kultowego filmu takie jak C-3PO i R2-D2. Strefa kultowych bajek zaskakuje kolorami. Smerfy czy Alicja w Krainie Czarów. Są też Muminki i moi ulubieni Hatifnatowie. Super! Możecie też zobaczyć boisko do gry w Quidditcha z Harrego Pottera. Jest na co popatrzeć

wystawa LEGO

Naszym zdaniem

Patrząc z perspektywy wyjścia na wystawę z trzyletnim dzieckiem, uważam że się to nie opłaca. Zapłaciłyśmy za niego 28zł za bilet, a w sumie główną atrakcją było dla niego to, że mógł sobie pobiegać po dużej hali. Poukładaliśmy klocki,które w sumie możemy też układać w domu. Wiem,że to wystawa głównie skierowana do dzieci, ale 3 latek i tak do końca nie obczaja jeszcze co to wszystko jest. Może jednak warto zmienić zakres ze wzrostu na wiek. Myślę, że starsze dzieci wyniosą dużo więcej z samego oglądania budowli.

Patrząc z mojej perspektywy, wystawa spoko, ale bez szału. Wielki szacunek dla osób, które to składały i stworzyły wszystkie te budowle. Nic jednak nie zrobiła na mnie jakiegoś wielkiego „wow”. Szkoda też, że część ruchomych rzeczy nie działało, bo to było chyba najfajniejsze.

[Gdzie] PGE NARODOWY aleja Poniatowskiego 1 Warszawa

[Kiedy] Wystawa jest dostępna od 16.12 do 25.03

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK: czynne od 10.00 – 21.00 ;

SOBOTA, NIEDZIELA I ŚWIĘTA: czynne od 10.00 – 20.00

[Za ile] Bilet poranny 2310:00 – 15:00; Bilet popołudniowy 2815:00 – 19:30; Bilet 2+2 i więcej 2315:00 – 19:30; Bilet wieczorny 1919:30 – 21:00; Bilet weekendowy 28

Bilety można kupić w kasie biletowej na stadionie lub online na stronie http://www.wystawaklockow.pl/warszawa/