Dzisiaj znowu w mediach dużo słychać o reprywatyzacji warszawskich kamienic. Jedna z najgłośniejszych afer dotyczy pięknej i cichej kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16, która należy teraz do męża Pani Prezydent m.st Warszawy i jej córki. Kto z Was wie, że w piwnicy tej kamienicy, wznowił swoją działalność, obecnie najlepszy klub jazzowy w Polsce – 12on14 Jazz Club?

Fanom muzyki jazzowej to miejsce jest dobrze znane, ma swoich stałych bywalców i muzyków, ale każdego dnia serwuje nowe niespodzianki. Harmonogram koncertów jest przepełniony najwybitniejszymi nazwiskami twórców muzyki polskiej i światowej. Kalendarz dostępny jest na stronie internetowej klubu z wyprzedzeniem na kwartał, natomiast w każdy wtorek o godzinie 20:30 przewidziane jest jam session. Czasem do rana, czasem trochę krócej. Jednak żeby nie było wszystko takie pewne, w przypadku gdy znajdą się chętni zagrać koncert, także we wtorek, jam session przesunie się na godzinę późniejszą (21:45). Trzeba o tym wiedzieć i śledzić newsy w mediach społecznościowych, ponieważ wjazd na jam session kosztuje symbolicznie 10 złotych, natomiast wejściówki na koncerty wahają się od 20 złotych do nawet 250.

DSC_0188

W doborowym towarzystwie

W 12on14 Jazz Club jest tak, że nigdy nie wiadomo kogo spotkasz. Kiedyś poszliśmy sobie jak co środę, bo w ubiegłym sezonie jam session było zawsze w środę, na Noakowskiego, ale od samego początku atmosfera była jakaś tajemnicza. Okazało się że tego dnia w Stodole koncert grała Esperanza Spalding. Po drodze do hotelu, za namową Urszuli Dudziak, postanowiła jednak wpaść do klubu, który prowadzą Katarzyna i Tomasz Pierchałowie. Do tego spontanicznie dała show na kontrabasie, więc taki wieczór można zaliczyć do wyjątkowo udanych.

Czuj się jak u siebie

Miejsce ma niesamowity klimat i wyczuwa się, że artyści czują się tu jak w domu. Więc i my się tak czujemy, słuchając jazzowych improwizacji. Miejsc siedzących jest sporo, ale warto się nie spóźniać, bo chętnych na słuchanie dobrej muzyki bywa jeszcze więcej.

DSC_0173

Cena piwka trochę mnie rozczarowuje, bo Złote Lwy na początku kosztowało 10, potem 12, a teraz 15, ale fakt, że klub mieści się w „prezydenckiej” kamienicy mówi sam za siebie. Kieliszek dobrego włoskiego wina dostaniemy w tej samej cenie, a akompaniament muzyczny – bezcenny.

Naszym zdaniem

Odkąd trafiliśmy do 12on14 Jazz Club szybko wpisaliśmy to miejsce na naszą listę warszawskich perełek. A żeby nie było wątpliwości – na tę listę wcale nie tak łatwo się dostać. A że jednym z naszych postanowień noworocznych jest bywanie na jam session lub koncertach co najmniej raz w tygodniu, to tam możecie nas szukać we wtorki. Petentów przyjmujemy jeśli nie będą bardzo przeszkadzać w słuchaniu 😉 Polecamy waszej uwadze!

 

[Gdzie] – ul. Noakowskiego 16, Warszawa

[Kiedy] – Wtorek – Sobota od 17:00 do ostatniego Gościa
Niedziela – Poniedziałek: nieczynne

[Za ile] – jam session 10 zł / koncerty 20 – 250 zł

Zapisz

Zapisz