Kuchnia tajska jest boska. To bez dwóch zdań. Gdy wsiadałem do samolotu lecącego z Bangkoku do Hanoi nawet nie przypuszczałem jak bardzo będę żałował, że Wietnam nie był naszą pierwszą destynacją. Po Tajlandii wszystko było mdłe a smaki okazały się być jedynie lekko wyczuwalne.

View my food journey on Zomato!Tajlandia w dużym stopniu kojarzy mi się z jedzeniem. Szczególnie z tym sprzedawanym prosto z ulicy. Pad Thai za piątaka? Nie ma problemu! Ogromny talerz kapitalnego ramenu w podobnej cenie? Oczywiście! Podróżowanie po Tajlandii było tak smaczne, że długo zwlekałem z wizytą w jakiejkolwiek tajskie knajpie. Nie chciałem po prostu zabijać tak przyjemnych wspomnień. A niestety zawsze istniej takie ryzyko, jeśli próbujemy egzotycznej kuchni dostosowanej do europejskiego podniebienia.

Thaisty

Wieści, że w Warszawie można znaleźć bardzo dobrą, tajską kuchnię dotarły do mnie już jakiś czas temu. Byłem przekonany, że jeśli ryzykować gdzieś zniszczenie wspomnień to właśnie tutaj. Restauracja jest dość spora, a mimo to w środowy wieczór ciężko byłoby o wolny stolik. Dobrze, że przezornie zrobiłem rezerwację. W kwestii obsługi nie mogę się do niczego przyczepić. Sprawnie i bardzo sympatycznie. No jakbym już musiał to miła kelnerka nie zauważyła, że mamy tylko jeden komplet sztućców. Ale zdarza się najlepszym. No może nie najlepszym. Ale czepiał się nie będę.

Jedzenie

Na stole bardzo szybko pojawił się Pak-Choi, czyli kapusta w ostrygowym sosie, Pad Ka Prao Neua Sap Kai Dao (w życiu bym tego nie zapamiętał), po polsku siekany rostbef z woka oraz zupa z kaczki. Tutaj przyczepiłbym się tylko do tego, że zupa pojawiła się jako ostatnia, co zupełnie nie było naszym zamysłem. Ale z drugiej strony nie zakomunikowaliśmy tego w żaden sposób. Wszystko było świetne. I to bez ściemy. Sama kapusta Pak-Choi, a jeszcze bardziej sos oraz zupa z kaczki na długo zostaną w mojej pamięci. Rostbef był spoko. Aż takich fajerwerków w jego przypadku nie było. Wszystko popijanem zimnym piwem Chang. Wrażenia? Lepiej niż pozytywne. Z pewnością odwiedzę Thaisty ponownie. I to nie raz.
Thaisty Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Thaisty

Ocena Łowców Wrażeń 8/10
Ceny 7/10

A Wy polecilibyście jakąś tajską knajpę w Warszawie?