Okazuje się, że w Warszawie wcale nie jest łatwo o nietuzinkowe, a mówiąc dokładniej dziwaczne jedzenie. Restauracji jest mnóstwo, ale z rankingu 10 najdziwniejszych potraw świata nie znaleźliśmy żadnej pozycji. Niestety. Albo może na szczęście.

View my food journey on Zomato!Miejscem, w którym można spróbować czegoś bardziej wyszukanego jest restauracja Chinatown. I właśnie na Aleje Jerozolimskie wybraliśmy się aby skosztować stuletnich chińskich jaj oraz wieprzowych uszu. Lokalizacja kapitalna. I w tym momencie niestety kończą się komplementy.To moja druga wizyta. Za pierwszym razem oprócz jaj skusiliśmy się również na jakieś „5 smaków” czy coś w tym guście. Jedzenie nie zachwyca. Samo miejsce jest po prostu w porządku. To samo jeśli chodzi o obsługę.

Przejdźmy zatem do najważniejszej części.

Stuletnie chińskie jaja moim zdaniem wyglądają gorzej niż smakują. Tym bardziej, że smakują głównie sosem sojowym, z którym są podane. Szymek z Balmas ocenili je jednak bardzo nisko – 2/10. Jak dla mnie aż tak źle nie jest. Chyba większy zawód spotkał mnie ze strony świńskich uszu … Spodziewałem się czegoś co będzie przyjemnie chrupało w ustach, coś w stylu kapitalnego Chicharrón czyli smażonej świńskiej skóry. A tutaj … guma … niesmaczna guma. Konsystencja gotowanego zbyt długo kalmara. Totalnie odradzam.

Jeśli złapie Was głód w Centrum i macie ochotę zjeść coś szybko i tanie, możecie zawitać do Chinatown. Niesamowitych wrażeń smakowych niestety tam nie znajdziecie.
China Town Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Chinatown

Ocena Łowców Wrażeń 5/10
Ceny 5/10

Stuletnie chińskie jaja okazały się całkiem ciekawą przekąską. Z pewnością nie zaliczają, się do grona smakołyków, które zaraz po próbie przełknięcia próbują znów znaleźć się na talerzu. Próbujcie śmiało.